ZAPYTANIE OFERTOWE z dnia 16.08.2021 (składanie ofert do 23.08.2021 godz. 10:00)
Wycena wyników działalności naukowej składających się na przedmiot komercjalizacji pn. „Hybrydowe kompozyty szybkowiążące do renowacji rurociągów, w tym naziemnych i podciśnieniowych” powstałych w toku realizacji projektu nr POIR.04.01.02-00-0097/16 pt. „Hybrydowe kompozyty szybkowiążące do renowacji rurociągów, w tym naziemnych i podciśnieniowych”, realizowanego w konsorcjum Politechniki Poznańskiej (Lider), Terlan sp. z o.o. (Konsorcjant).
Przedmiotem zamówienia jest usługa mająca na celu wycenę wyników działalności naukowej składających się na przedmiot komercjalizacji pn. „Hybrydowe kompozyty szybkowiążące do renowacji rurociągów, w tym naziemnych i podciśnieniowych” powstałych w toku realizacji projektu nr POIR.04.01.02-00-0097/16 pt. „Hybrydowe kompozyty szybkowiążące do renowacji rurociągów, w tym naziemnych i podciśnieniowych”, realizowanego w konsorcjum Politechniki Poznańskiej (Lider), Terlan sp. z o.o. (Konsorcjant).
Przedmiotem zamówienia jest usługa mająca na celu wycenę wyników składających się na przedmiot komercjalizacji pn. „Bezodpadowa technologia kształtowania elementów armatury wody pitnej z bezołowiowych stopów miedzi”, tj.:
- zgłoszenie patentowe nr UPRP: P.424428 z 30.01.2018 pt. "Sposób wytworzenia kompozytu na osnowie elastomerów polimocznikowych, poliuretanowych i hybrydowych polimocznikowo-poliuretanowych o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej",
- zgłoszenie patentowe nr URPR: P.428737 z 28.01.2019 pt. "Sposób wytworzenia kompozytu na osnowie elastomerów polimocznikowych, poliuretanowych i hybrydowych polimocznikowo-poliuretanowych",
- wspólne prawo ochronne na słowny znak towarowy COVERLAN, nr UPRP: Z.513023,
- autorskie prawa majątkowe do utworu w postaci znaku słowno-graficznego – logotypu dla produktu o nazwie Coverlan.
na potrzeby komercjalizacji rozwiązania.
W ramach usługi należy opracować w szczególności:
1. analizę potencjału biznesowego know-how,
2. wycenę wartości kosztowej know-how,
3. wycenę wartości dochodowej know-how,
4. wycenę wartości sprzedaży know-how,
5. wycenę wartości licencyjnej know-how,
6. zaprojektowanie warunków kontraktu licencyjnego wyłącznego i niewyłącznego z określeniem kryteriów szacowania takich kluczowych parametrów, jak:
- długość trwania kontraktu,
- opłata wstępna,
- struktura opłat licencyjnych, z uwzględnieniem części ryczałtowej i zmiennej,
- model szacowania procentowej stawki licencyjnej i identyfikacja wartościowej bazy jej naliczania (w tym - model identyfikacji mnożnika procentowej stawki licencyjnej, odniesionej do marży operacyjnej perspektywicznego biznesu),
- identyfikacja zakresu możliwych do uzyskania marży operacyjnych w ramach komercjalizacji know-how,
- oszacowanie minimalnej wartości wymaganych obrotów ze sprzedaży produktów/usług potencjalnego licencjobiorcy w przypadku, gdy nie zostanie on zidentyfikowany jako konkretny podmiot gospodarczy oraz przeprowadzenie procesu optymalizacji warunków kontraktu licencyjnego wyłącznego;
7. analizę wrażliwości wyników wyceny (identyfikacja parametrów najistotniejszych dla wyników wyceny).
Zasięg analizy dokumentacji:
a) analiza dostępnych danych nt. możliwych pól praktycznych zastosowań know-how w biznesie,
b) analiza kosztów zrewaloryzowanych na dzień wyceny,
c) analizy popytu na powiązane z wynalazkiem produkty,
d) analiza statystyk gospodarczych i międzynarodowych rankingów dotyczących stóp zwrotu w danej dziedzinie (branży) na świecie,
e) analiza wielkości stawek licencyjnych odniesionych do oczekiwanych obrotów ze sprzedaży produktów i usług wytwarzanych dzięki wycenianemu know-how.
Raport z wyceny powinien zostać sporządzone w języku polskim i uwzględniać stan faktyczny i prawny na dzień wykonania. Powinien ponadto odpowiadać regułom sztuki i praktyce wyceny dóbr niematerialnych i prawnych dla potrzeb transakcyjnych, bilansowych oraz podatkowych.
Zalecaną metodą przy wycenie jest podejście rynkowe i porównawcze, a jeśli brak będzie porównywalnych informacji – zastosowanie innej metody spełniającej kryteria wiarygodności. Wykonawca udostępni elektroniczną wersję kalkulatora umożliwiającego weryfikację poprawności wartości wyceny.
Dla zabezpieczenia właściwego przebiegu wyceny, zleceniodawca zapewni wyceniającym dostępne mu informacje o jej przedmiocie, potencjalnych pożytkach oraz korzyściach, obszarze zastosowań, charakterze zbliżonych lub konkurencyjnych rozwiązań, jego unikalnych cechach jakościowych, które mogą mieć wpływ na przewagę konkurencyjną rozwiązania.
Termin realizacji: do 20.09.2021.
Termin i miejsce złożenia oferty
Przygotowaną ofertę należy zeskanować i przesłać na adres e-mail: paulina.szewczyk@put.poznan.pl do dnia 23.08.2021 do godziny 10:00.