OFERTA LICENCJI z dnia 24.09.2021 (składanie ofert bezterminowo)
Karoseria wózka inwalidzkiego z zespołem mocowania
Przedmiotem oferty jest wynalazek nr P.430115 pt. "Karoseria wózka inwalidzkiego z zespołem mocowania".
Przedmiotem wynalazku jest karoseria wózka inwalidzkiego wraz z zespołem mocowania. Karoseria posiada dwie lustrzane okładziny, których element boczny stanowi poziomo osadzony panel kształtowy przechodzących przez oś poziomą koła i jest zintegrowany z częścią centralną umieszczaną z tyłu wózka, która posiada kształt wyprofilowanego błotnika tylnego koła i stanowi obudowę układów wewnętrznych wózka. Zamocowane po dwóch stronach wózka części centralne obu okładzin nie posiadają punktu styku i łączone są za pomocą elastycznej liny przewleczonej przez otwory. Okładziny przytwierdzone są do wózka za pomocą zespołu mocowaniu zawierającego ramę główną mocowaną do bocznej części ramy wózka i ramę pomocniczej mocowaną do tylnej części ramy wózka.
Zalety rozwiązania/Przewaga rynkowa:
Karoseria jest dedykowana w szczególności do standardowych wózków składanych z mechanizmem krzyżowym, wyposażonych w silniki elektryczne zabudowane w piaście koła. Karoseria wózka inwalidzkiego pozwala nadać wózkowi nie tylko ciekawy i unikalny kształt, ale przede wszystkim zabezpiecza układy zasilania i napędowe, w szczególności wózków inwalidzkich napędzanych elektrycznie.
Niewątpliwą korzyścią użytkową jest to, że korzystanie z karoserii nie powoduje utraty ważnej z użytkowego punktu widzenia możliwości składania wózka. Dodatkowo karoseria implementuje także rozwiązania pomagające w eksploatacji wózka, takie jak np. szczotki czyszczące koła. Ma ona również charakter modularny i może być z łatwością zdjęta w celu wyczyszczenia lub zmieniona w zależności od preferencji ornamentacyjnych czy też funkcjonalnych. Korzystanie z niej jako dodatkowego akcesorium na co dzień nie ma wpływu na podstawowe funkcje wózka, a w szczególności nie ogranicza możliwości jego składania.
Potencjalni klienci: Producenci wózków inwalidzkich składanych z mechanizmem krzyżowym.
Opis patentowy: https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/P.430115?lng=pl